Jak zdrowo schudnąć?

Złe nawyki żywieniowe, brak ruchu i narastający stres sprawiają, że procent osób chorych na otyłość dynamicznie wzrasta. Jednakże otyłość nie jest jedynym efektem ubocznym złej diety. Jej skutki zobaczymy również, obserwując stan skóry i włosów, obniżenie odporności oraz ogólne przemęczenie organizmu i brak energii.

Po pomoc do dietetyka

Nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje różnorodnych składników odżywczych w odpowiednich proporcjach, dlatego dobrze zbilansowana dieta powinna zawierać białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy oraz makro- i mikroelementy. Co więcej każdy organizm, w zależności od rodzaju pracy, jaką wykonuje, naturalnych predyspozycji, trybu życia, potrzebuje skrojonego na miarę planu żywienia. Dlatego po pomoc w zmianie nawyków żywieniowych, warto zwrócić się do doświadczonego dietetyka. Podczas pierwszej wizyty zostanie oceniony stan odżywienia na podstawie dokładnego wywiadu żywieniowego, wywiadu dotyczącego stanu zdrowia i historii choroby, badań antropometrycznych i biochemicznych. Powinniśmy spodziewać się również pytań o aktywność fizyczną i rodzaj wykonywanej pracy. Dzięki tym informacjom oraz profesjonalnej analizie składu ciała dietetyk ułoży zoptymalizowaną, indywidualnie dopasowaną dietę. Dzięki niej mamy pewność, że utrata kilogramów będzie trwała i bezpieczna dla zdrowia, bez efektu jo-jo. Poprawi się nasz stan zdrowia ale także zmieni się nasze samopoczucie i poczucie pewności siebie. Zmiana nawyków żywieniowych na stałe będzie gwarancją utrzymania wymarzonej figury.

Jak jeść, żeby schudnąć?

Moda na nic niejedzenie w trakcie diety powoli mija. Powoli zmienia się myślenie, że dieta musi wiązać się z drakońskimi wyrzeczeniami i ograniczeniami. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że aby schudnąć trzeba jeść. Kluczem jest co i jak jemy, kiedy i w jakich ilościach. Istotna jest regularność posiłków i odpowiednie przerwy między nimi. Dzięki temu unikniemy napadów wilczego głodu, zapewnimy organizmowi stały dopływ energii i dostarczymy odpowiednich składników do prawidłowej pracy. Wizyta u dietetyka zapewni odpowiednio zbilansowane posiłki, dopasowane do trybu życia, aktywności fizycznej i stanu zdrowia pacjenta, nie ma bowiem jednego sposobu żywienia odpowiedniego dla wszystkich.

Licznik odwiedzin
liczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik